Wycieczka szkolna klas IV-VI do Białegostoku
Światowy Dzień Wody - wycieczka do Siemianówki i do Narewki
Dnia 22 marca z okazji śiwtowego Dnia Wody uczniowie klas V, VI i IV wyjechali do Siemianówki na wycieczkę po małej elektrowni przy zbiorniku Siemianówka. W trakcie wycieczki uczniowie poznali zasady działania elekrowni, obejrzeli z bliska zrzut wody, spróbowali awaryjnie wyłączyć elektrownię. Obejrzeli równiez prezentację multimedialną na temat historii zalewu Siemianówka, jak też na temat etapów budowy samej elektrowni. Wycieczka po elektrowni zakończyła się konkursem z nagrodami.
W drodze powrotnej do Hajnówki zatrzymaliśmy się w Narewce, gdzie w Dworze Bartnika obejrzeliśmy bogatą kolekcję Państwa Sapiołków związaną z pszczelarstwem, gdzie również poczęstowano nas przepyszną herbatą z miodem i ciastkiem.
konkurs- "Wielkanocne ozdoby"
IPN w naszej szkole
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, odbyły się w naszej szkole lekcje historii przeprowadzone przez pana Krzysztofa Jodczyka, pracownika Instytutu Pamięci Narodowej. Zajęcia zostały zrealizowane w kl. I i III oraz w kl. V i VII. Tematyka zajęć dotyczyła wydarzeń związanych z istnieniem niepodległego państwa polskiego (w klasach młodszych) oraz okoliczności w jakich Polska odzyskała niepodległość w 1918 r.
Opracowała:
Halina Stepaniuk
Dzień Języka Ojczystego
Choinka szkolna w roku 2017/2018
W dniu 20.01.2018 r w naszej szkole odbyła się energiczna, pozytywnie zakręcona zabawa choinkowa. Główną atrakcją imprezy były postacie z „ Epoki Lodowcowej”- Wiewiór i Brzoskwinka. Dzieci bardzo chętnie pozowały do zdjęć z gośćmi. Było mnóstwo konkursów z nagrodami oraz wspaniała zabawa. Zwieńczeniem imprezy była wizyta św. Mikołaja, który wręczył prezenty uczniom i zadawał mnóstwo pytań. Dzieci wraz z rodzicami wspaniale się bawiły i czekają na następną taką udaną zabawę.
Opracowała:
Lucyna Smyk
Wigilijne spotkania
Boże Narodzenie to magiczny czas, przepełniony ciepłem, radością i miłością ,który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice nauczyciele, pracownicy naszej szkoły to również jedna wielka rodzina. Dzieci uczęszczające do świetlicy szykowały się do świąt Bożego Narodzenia pracowicie poznały tradycje obrzędy świat Bożego Narodzenia na Podlasiu. Wykonały kartki świąteczne swoim bliskim, pracownikom szkoły i pensjonariuszom Samarytanin w Hajnówce oraz prezenty. Dnia 22 grudnia2017 roku w pięknej zimowo-świątecznej scenerii przygotowały program artystyczny pod kierunkiem p .E Stasinkiewicz ,p L. Smyk .Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odegrały swoje role. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Po występie dzieci pani dyrektor H .Pustelnik podziękowała za występ i złożyła życzenia wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom i dziadkom. Następnie cała szkolna rodzina przełamała się opłatkiem, podzieliła prosforą i zasiadła do wieczerzy którą przygotowały kochane mamy .Były to chwile pełne radości, wzruszeń ,nadziei i życzliwości.
E.Stasinkiewicz
Świąteczne dekoracje
*** Świąteczne dekoracje w klasie I. ***
Dzieci z klasy I pod kierunkiem wychowawczyni p. Ludmiły Jakimiuk, przez kilka dni ,własnoręcznie wykonywały świąteczne różnobarwne dekoracje, którymi ozdobiły salę lekcyjną. Były to: brodate Mikołaje, kolorowe pawie oczka, białe łańcuchy, błyszczące gwiazdki, czerwone serduszka, żółte dzwonki, srebrne aniołki, papierowe zielone choinki i bałwanki w fantazyjnych nakryciach głowy. W sali ustawiono dużą choinkę ustrojoną w kolorowe bombki, błyszczące łańcuchy i migoczące lampki. Dzięki temu zapanował świąteczny nastrój. Uczniowie przygotowali również świąteczne laurki dla rodziców, w których napisali piękne życzenia.
Serdecznie pozdrawiamy wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły
i uczniów. Życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz radości i sukcesów w 2018 roku. ***
Tekst i zdjęcia: L. Jakimiuk
Spotkanie wigilijne klasy VI
Światowy Dzień Pluszowego Misia
W dniu 23.11.0217r w naszej szkole wychowawczynie świetlicy p. E. Stasinkiewicz i p. L. Smyk zorganizowały wielkie święto, mianowicie 112-te urodziny „ Dnia Pluszowego Misia”. W tym dniu uczniowie klasy I i III przynieśli swoje przytulanki w postaci misi. Uroczystość rozpoczęły zaproszone przez p. E Stasinkiewicz panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej prezentacją o pochodzeniu misia. Została przeczytana książeczka o misiach. Potem były zabawy- układanie puzzli, kolorowanie przygotowanych postaci różnych misi oraz losowanie przez dzieci świetlicowe maskotek również w postaci misi, zakupionych przez p. Elę. Święto urozmaiciła mama Dagmary z klasy I- upiekła ciasto oczywiście w kształcie misi. W tym dniu dzieci świetnie się bawiły i oczekują następnej rocznicy tego święta.
Przygotowała- Lucyna Smyk
Biskup Paweł w parafii p/w Świętego Dymitra
Biskup hajnowski Paweł przewodniczył uroczystościom
ku czci Świętego Wielkiego Męczennika Dymitra.
Jak co roku, 8 listopada, parafia prawosławna p/w Świętego Dymitra uroczyście wspominała pamięć swojego niebiańskiego opiekuna. W tym roku uroczystości miały wyjątkowy przebieg, ponieważ z wizytą duszpasterską przybył do niej nowo powołany na katedrę hajnowską biskup Paweł. Dzieci i młodzież ucząca się w naszej szkole powitała hierarchę. Dzięki przychylności Dyrektora Szkoły, Haliny Pustelnik oraz wzorowej współpracy rady pedagogicznej, każdy z uczęszczających na lekcje religii prawosławnej mógł uczestniczyć w świątecznej Boskiej Liturgii.
ks. Marek Jurczuk
Zapraszamy do udziału w projekcie "Politechnika Białostocka - Hajnowski Uniwersytet Dziecięcy" w roku akademickim 2017/2018
Zapraszamy do udziału w projekcie "Politechnika Białostocka - Hajnowski Uniwersytet Dziecięcy" w roku akademickim 2017/2018
W roku akademickim 2017/2018 50 uczniów klas IV, V i VI hajnowskich szkół podstawowych weźmie udział w projekcie pt. "Politechnika Białostocka – Hajnowski Uniwersytet Dziecięcy (PB HUD)" w ramach "Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego". Zajęcia będą prowadzone między innymi przez pracowników Politechniki Białostockiej, w tym na terenie kampusu w Białymstoku.
Celem PB HUD jest:
rozbudzanie ciekawości poznawczej wśród dzieci i młodzieży;
stymulowanie intelektualnego, aksjologicznego i społecznego rozwoju młodego pokolenia;
inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji;
propagowanie kultury innowacyjności;
zapoznanie ze środowiskiem akademickim i uczelnią jako miejscem naukowego oglądu rzeczywistości;
integrację lokalnej społeczności wokół ośrodków akademickich.
Gmina Miejska Hajnówka ponosi wszelkie koszty związane z udziałem hajnowkich uczniów w projekcie PB HUD. Dzieci uczestniczą w nim bezpłatnie.
Rekrutacja do PB HUD odbędzie się w terminie od 24 listopada do 30 listopada 2017 r., na podstawie Regulaminu Projektu (w załączeniu).
Rodzice chętnych dzieci powinni, w w/w terminie, złożyć wypełniony formularz rekrutacyjny (w załączeniu) w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza dziecko.
Po zakwalifikowaniu dziecka do projektu rodzice zostaną poproszeni o wypełnienie deklaracji udziału.
W przypadku większej liczby chętnych o udziale w PB HUD zdecyduje losowanie.
Jolanta Stefaniuk, Urząd Miasta Hajnówka
Pliki do pobrania
FORMULARZ_REKRUTACYJNY_PB_HUD-2.doc
LISTA_UCZESTNIKOW_HAJNOWKA_2017-2018_(1).odt
Święto Niepodległości
Dnia 09.11.2017 odbył się uroczysty apel poświęcony 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie kl. V-VII pod opieką Marii Kruk zamienili korytarz szkolny na scenę teatralną, gzie pojawiły się postacie historyczne: Kościuszko, Piłsudski, a także umęczona Polska, potężna i dumna Wolność, ułani, matka-wdowa opłakująca swojego syna, dziewczyna żegnająca ukochanaego Jasieńka. Uczniowie wykonali równiez przepiękne wzruszające pieśni patriotyczne oraz recytowali wiersze patriotryczne ukazujące niełatwą drogę Polaków do odzyskania wolności.
Prezentacja -"Doktor Kazimierz Ptaszyński"
Dnia 07.11.2017 r. gościliśmy w naszej szkole panią dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce. Podczas spotkania pani Alla Gryc zaprezentowała uczniom naszej szkoły postać dr Kazimierza Ptaszyńskiego. Prezentacja była bogata w wiele informacji wiązanych z życiem i działalnością hajnowskiego lekarza.
Spotkanie odbyło się w ramach działań zmierzających do nadania Szkole Podstawowej Nr 3 w Hajnówce imienia dr Kazimierza Ptaszyńskiego.
Halina Stepaniuk
Wizyta Księdza Biskupa
Dzień Edukacji Narodowej
14 października jest dniem szczególnym, ponieważ uczniowie mogą wówczas w wyjątkowy sposób wyrazić swoją wdzięczność nauczycielom za ich poświęcenie i trud wkładany w edukację i wychowanie.
Z tej okazji 13 października uczniowie z klasy III pod kierunkiem wychowawczyni - pani Tamary Kuźmy zaprezentowali cześć artystyczną w trakcie której, każdemu nauczycielowi został zadedykowany specjalny wierszyk związany z przedmiotem którego naucza. Uczniowie śpiewali również piosenki oraz przedstawili zabawną scenkę pt.” Skąd wziął się nauczyciel” wykazując się niezwykłymi umiejętnościami aktorskimi.
Na pamiątkę tej radosnej uroczystości dziewczęta i chłopcy z klasy III wręczyli swoim pedagogom sympatyczne upominki.
Po części artystycznej pani dyrektor Halina Pustelnik złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom.
Nagrodę Dyrektora w roku szkolnym 2017/2018 otrzymali: pani Anna Środa, pani Elżbieta Stasinkiewicz , ks. Mariusz Jurczuk i pani Tamara Kuźma.
Nagroda Burmistrza została przyznana pani Marii Kruk.
Tamara Kuźma
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Wnętrze świątyni na wakacyjnej fotografii”
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
„Wnętrze świątyni na wakacyjnej fotografii”
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 20 uczestników, zgłaszając do oceny komisji 59 zdjęć.
W dniu 02 października 2017 r. komisja w składzie: Zbigniew Dzwonkowski, Bogusław Wójcik i ks. Mariusz Jurczuk oceniła nadesłane fotografie ogłaszając następujący werdykt:
I MIEJSCE - Krzysztof Omelianiuk, klasa VI, S.P. nr 3 w Hajnówce
II MIEJSCE – Maja Tokajuk, klasa IV, S.P. nr 3 w Hajnówce
III MIEJSCE – Damian Sienkiewicz, klasa IV, S.P. nr 3 w Hajnówce
III MIEJSCE – Patryk Berk, klasa III, S.P. nr 2 w Hajnówce
Wyróżnienie – Bartosz Omelianiuk, klasa IV, S.P. nr 3 w Hajnówce
Wyróżnienie – Natalia Sienkiewicz, klasa VII, S.P. nr 3 w Hajnówce
Wyróżnienie – Melania Oksentowicz, klasa I, S.P. nr 3 w Hajnówce
Wyróżnienie –Maksymilian Pryczynicz, klasa IV, S.P. nr 3 w Hajnówce
Wyróżnienie – Dominika Oksentowicz, klasa IV, S.P. nr 3 w Hajnówce
Wyróżnienie – Filip Danilewski, klasa V, S.P. nr 4 w Hajnówce
Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na szczere słowa podziękowania za trud i zaangażowanie. Uroczyste podsumowanie konkursu, wystawa zdjęć, wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się w dniu 26 października o godzinie 1500 w Szkole Podstawowej nr 3 w Hajnówce, ul. Działowa 1. Każdy z uczestników konkursu otrzyma choćby drobny upominek.
Już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu: „ Kaplica, kapliczka na wakacyjnej fotografii”
Organizatorzy
Wycieczka klasy III,V, VII do Radia Białystok i do kina
02 października uczniowie kl. III, V i VII wyjechali na wycieczkę do Białegostoku.
Najpierw uczniowie udali się do kina Helios, gdzie uczestniczyli w projekcji filmu pt.”Tarapaty”. Był to film przygodowy, opowiadał o wakacyjnych perypetiach dziewczynki Julki, jej przyjaciela Olka i wiernego psa Pulpeta.
Następnie uczniowie udali się do Radia Białystok na tzw. dzień otwarty.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali jak wygląda codzienna praca radiowca, jakie są możliwości techniki, rozmawiali z autorami audycji, a także podejrzeli pracę w reżyserce, studiu nagraniowym i w redakcji.
Wizyta w radiu była bardzo udana, tym bardziej, iż każdy uczestnik wycieczki otrzymał „radiowy” upominek.
Mnóstwo wrażeń sprawiło, że powrót do domu był wesoły i „hałaśliwy”.
Tamara Kuźma
Maria Kruk
Urodziny żubra Pompika -wizyta klasy III w bibliotece
26 września 2017 r.w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce odbyły się jubileuszowe 10- te urodziny Żuberka Pompika. Uczniowie klasy III naszej szkoły wraz z wychowawczynią świetlicy mieli ogromną przyjemność spotkać się z autorem serii książek- Tomkiem Samojlikiem. Na spotkaniu nie zabrakło również zaproszonych gości- scenarzysty, producenta oraz rysownika. Było odśpiewane 100 lat, był tort oraz przedterminowy pokaz trzech odcinków serialu. Gośćmi też byli przedstawiciele Urzędu Miasta- burmistrz J. Sirak i pani inspektor J. Stefaniuk. Delegacja naszej szkoły wręczyła autorowi książeczek piękny bukiet kwiatów oraz słoik z życzeniami i podziękowaniami przygotowany przez p. T. Kuźmę.
Przygotowała
Lucyna Smyk
Pielgrzymka uczniów naszej szkoły do Białegostoku
Pielgrzymka uczniów naszej szkoły do Białegostoku
Dwadzieścia pięć lat temu, po wieloletniej nieobecności powrócił w swe rodzinne strony Święty Męczennik Gabriel Zabłudowski. Urodzony w oddalonej 20 km od Białegostoku miejscowości Zwierki młodzieniec, który pod koniec XVII wieku oddał swe życie w ofierze za wiarę w Boga w Trójcy Jedynego.
Burzliwe losy naszej ojczyzny doprowadziły do tego, iż relikwie kanonizowanego w 1820 roku młodzieńca wiele lat przebywały poza granicami dzisiejszej Rzeczypospolitej. Dzięki staraniom zwierzchnika Prawosławnej Cerkwi w Polsce, Metropolity Sawy, 22 września 1992 roku Święty Gabriel powrócił do domu. W tym wyjątkowym dniu uroczyście przeniesiono Jego święte relikwie z Grodna na Białorusi do Białegostoku. Było to wydarzenie historyczne, niezwykle podniosłe, niezapomniane. Świętego Gabriela witały wielotysięczne tłumy. Wśród przeżywających modlitewną radość było bardzo wiele dzieci. W świadomości młodych ludzi Święty Młodzieniec Gabriel funkcjonuje najczęściej jako „nasz święty”, bliski sercu, niebiański opiekun dzieci i młodzieży.
Każdego roku w Soborze Świętego Mikołaja w Białymstoku, gdzie od jesieni do wiosny znajdują się relikwie Męczennika Gabriela (w pozostałym czasie przebywają one w Klasztorze p/w Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zwierkach) odbywają się uroczystości związane z kolejną rocznicą wyżej opisanych wydarzeń. W bieżącym 2017 roku miały one wyjątkowy, jubileuszowy charakter. Była to już bowiem 25 rocznica przeniesienia relikwii Św. Gabriela z Grodna do Białegostoku.
Modlitewny udział w tym historycznym wydarzeniu wzięli uczniowie naszej szkoły. Czterdziestoosobowa grupa uczniów z IV, V, VI i VII klasy, pod opieką p. Marii Kruk, p. Elżbiety Stasinkiewicz oraz ks. Marka Jurczuka uczestniczyła w pielgrzymce autokarowej. Do Cerkwi w Białymstoku dotarli zgodnie z planem, przed Świętą Liturgią. Pielgrzymi powitali przybyłych Arcypasterzy, w spokoju i z modlitwą w sercu oddali cześć Świętemu Gabrielowi przykładając się do Jego relikwii. Święta Liturgia zakończona dziękczynnym molebnem była wyjątkowym, duchowym spotkaniem dzieci z ich niebiańskim opiekunem. Po zakończonych uroczystościach pielgrzymi zasiedli do świątecznego stołu. Uroczysty obiad w restauracji Lawendowy Zakątek koło Zwierek był okazją do podzielenia się wrażeniami oraz podsumowania pielgrzymki.
Ks. Marek Jurczuk
Foto: autor
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie