• Dzień Uśmiechu

• W każdy I piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu, ale warto uśmiechać się każdego dnia! To radosne święto obchodzone jest od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia jest Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, która została stworzona w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi czyli bezinteresowny uśmiech i radość życia.

Z tej okazji na ścianie korytarza znalazła się gazetka, a w klasach 1-3 odbyły się zajęcia.

Anna Fedorów, Katarzyna Sirocka, Anna Olszewska

• Wycieczka do BTL i Jumper Park

• W dniu 03.10.2024 r. klasy 6 i 8 brały udział w wycieczce szkolnej do Białegostoku. Pierwszym punktem był spektakl w Teatrze Lalek pod tytułem "Jutro będzie padać". Po dawce kultury udali się do Jumper Parku gdzie aktywnie i wesoło spędzili czas na wspólnych grach i zabawach. Dzień był pełen wrażeń i wszyscy w dobrych humorach wrócili do domu.

Katarzyna Michalczuk

• Przedstawiamy skład Samorządu Uczniowskiego

• Samorząd Uczniowski to grupa uczniów szkoły, która aktywnie uczestniczy w jej życiu. Działa wraz z opiekunem na rzecz społeczności szkolnej, broni ich praw.

Skład:

• Hanna Bura - przewodnicząca

• Martyna Plewa - zastępca

• Nika Niesteruk - skarbnik

• Maja Łomaszkiewicz

• Magdalena Kierdelewicz

• Nika Kuczewska

• Oliwia Łysakowska

• Łucja Burnecka

• Aleksandra Doroszczuk

Angelika Oniszczuk - opiekun Samorządu Uczniowskiego

• Wrzesień miesiącem pamięci narodowej

• Wrzesień w historii narodu polskiego obfitował w tragiczne wydarzenia ważne dla historii naszego kraju. Przede wszystkim Polacy pamiętają o wybuchu II wojny światowej. Jest to czas upamiętnienia tych, którzy stracili życie podczas agresji na Polskę dokonanej przez III Rzeszę oraz Związek Sowiecki.

Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Patrona Szkoły, dr. Kazimierza Ptaszyńskiego, który 17 września 1943 r. wraz z rodziną został rozstrzelany przez hitlerowców w okolicy Hajnówki.

Nieopodal naszej szkoły znajduje się pomnik upamiętniający mord dokonany przez sowietów w 1941 r. na 16 mieszkańcach Siemiatycz i okolic. Uczniowie w tym miejscu złożyli kwiaty oraz zapalili znicze.

Halina Stepaniuk

• 17-200 Hajnówka
          ul. Działowa 1
        • Dyrektor szkoły przyjmuje Interesantów w:
          Wtorki godz. 14.00-15.30 i piątki godz. 8.00-9.30.
          Godzinę spotkania należy umówić telefonicznie przez sekretariat szkoły.