• Profil szkoły

• Na obrzeżu miasta Hajnówka, w urokliwej dzielnicy Judzianka otoczonej lasami Puszczy Białowieskiej, mieści się nasza Szkoła Podstawowa nr 3.

Jesteśmy niewielką ośmioklasową szkołą publiczną, w której uczy się 141 uczniów. Pracę szkoły nadzoruje i nad dobrem uczniów czuwa pani Karolina Beata Wachol-Worończuk – dyrektor szkoły.

Obecny budynek naszej szkoły powstał w 1963 roku, ale historia szkoły jest znacznie dłuższa, ponieważ sięga 1949 roku. Od wielu pokoleń nauka i praca w naszej placówce przebiegała w serdecznej i otwartej atmosferze, którą doceniają pracownicy, uczniowie oraz rodzice. W odnowionym budynku szkoły uczniowie korzystają z odremontowanych sal lekcyjnych, zaopatrzonych w nowoczesny sprzęt audiowizualny oraz z w pełni wyposażonej pracowni komputerowej, a także biblioteki oraz stołówki.

Dzięki współpracy z organem prowadzącym, pomocy pracowników i rodziców nasza szkoła jest kolorowa, funkcjonalna i ekologiczna. Liczni uczniowie naszej szkoły szczycą się znaczącymi osiągnięciami w nauce, konkursach przedmiotowych i artystycznych oraz zawodach sportowych.

Czas spędzany w szkole uprzyjemniają uczniom nie tylko kółka zainteresowań, świetlica prowadzona dla klas I-III, zajęcia na basenie miejskim i zajęcia sportowe, ale także samo otoczenie szkoły, czyli przestronne tereny zielone, a przede wszystkim dużego rozmiaru boisko z naturalną murawą. W sezonie, na boisku prowadzone są zajęcia sportowe oraz zawody międzyszkolne. Boisko jest wykorzystywane do rekreacji sportowej, z której korzystają zarówno uczniowie naszej szkoły, jak i inni hajnowianie.

Szkoła Podstawowa nr 3 przy ulicy Działowej 1 w Hajnówce jest szkołą niezwykle przyjazną dzieciom.
          Tekst opracowała: J. Androsiuk