• Loteria fantowa

• W dniu 27.02.2024 samorząd uczniowski przeprowadził loterię fantową. Cieszyła się ona ogromnym powodzeniem. Wszystkie nagrody zostały rozlosowane. Zebraliśmy 420 zł. Dochód ze sprzedaży losów zostanie przeznaczony na kącik wypoczynkowy do szkoły. Takich akcji będzie więcej!

Agnieszka Oniszczuk

• Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

• 23 luty jest Międzynarodowym Dniem Walki z Depresją. Depresja jest m.in. częstym uczuciem smutku, przygnębienia, zmęczenia, wycofaniem z życia społecznego. Coraz częściej zaburzenie to dotyczy dzieci i młodzież. Nie pozostajemy obojętni na tak trudne tematy. W niektórych klasach w tym dniu odbyły się zajęcia dotyczące choroby. Korytarz natomiast pokrył się informacjami dotyczącymi depresji, jej objawów i informacji gdzie szukać pomocy.

Anna Fedorów, Katarzyna Sirocka, Urszula Sawicka

• Dni otwarte dla przedszkoli

• 22, 23 i 26 marca dzieci sześcioletnie z Przedszkola Samorządowego nr 5, nr 1 i nr 2 w Hajnówce przybyły na Dni Otwarte do naszej szkoły. Zwiedzały budynek szkolny. Dzieci odwiedziły m.in. salę komputerową, świetlicę, bibliotekę. Ponadto mogły uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach i niektóre mogły włączyć się w zabawę przy muzyce, podczas zajęć rytmiki. Oprócz przygotowanych zajęć przedszkolaki poznawały starszych kolegów i koleżanki oraz nauczycieli. Zafascynowane szkołą przedszkolaki z uśmiechem wróciły do przedszkola.

• Realizacja projektu Polak me essę!

• Uczniowie 5 klasy na lekcjach języka polskiego utrwalali zjanomość części mowy. Kodowali zdania za pomocą figur geometrycznych. Poznane zasady pisowni wykorzystywali przy tworzeniu ortobrazków.

#Polakma essę!

• Walentynkowa dyskoteka klasy 5

• W środę uczniowie klasy 5 bawili się na klasowej dyskotece. Na początku losowali walentynkowe wyzwania. Później odbyły się zawody dmuchania balonów i taniec z nimi. Następnie zagrali w krzesełka i zjedli pizzę. Na koniec mieli czas na swobodny taniec przy wybranych utworach.

• Choinka klas I-III

• Zabawa choinkowa to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu każdej szkoły. Szczególnie młodsi uczniowie bardzo czekają na to wydarzenie. Atrakcji jest przecież co niemiara. Tańce, zabawy, poczęstunek. To wszystko składa się na organizowaną zazwyczaj przed feriami zimowymi zabawę.

W tym roku najmłodsze klasy wybrały się do sali zabaw - Fikoland w Białymstoku. Wśród tych wszystkich atrakcji, nie mogło zabraknąć spotkania z Mikołajem.

Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili i w znakomitych humorach powrócili do szkoły.