• Dzień Jabłka w klasie 1

• 27.09. klasa 1 obchodziła Dzień Jabłka. Zajęcia rozpoczęła od rozmów na temat witamin i wartości odżywczych, które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Dzieci dowiedziały się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać, aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Potem poznały różne odmiany jabłek, budowę owoców, ich wartości odżywcze i wykorzystanie w kulinariach.

Taki dzień, to też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Badaliśmy jabłko zmysłami, poprzez wzrok, dotyk, smak. Wszystkie kolejne zabawy dotyczyły oczywiście jabłek. Były to zabawy dydaktyczne, plastyczne i muzyczne. Każdego dnia warto doceniać ten wyjątkowy owoc – jego właściwości zdrowotne oraz wspaniały smak.

• Dzień Głośnego Czytania

• 27 września odbył się Dzień Głośnego Czytania zorganizowany przez uczniów klasy 6, którzy do wspólnego czytania zaprosili uczniów klasy 1-3. Głośno odczytali im opowieści o życiu słynnych Polaków: Marii Skłodowskiej Curie, Józefie Piłsudskim i Irenie Sendlerowej. Akcja rozpoczęła innowacje "Śladami autorytetów - Sigmy wśród Polaków".

• Zdrowo i aktywnie w klasie 2

• W dniu 27 września klasa 2 zdrowo i aktywnie spędziła dzień w szkole. Obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Wyciskaliśmy sok z jabłek oraz częstowaliśmy nauczycieli pysznymi jabłkami. Ależ było pysznie mniam... A przerwy spędzaliśmy aktywnie obchodząc Światowy Dzień Minigolfa. Wszystkie zadania realizowane były w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywne Dni Nietypowe".

Marzena Lubowicka, Anna Olszewska

• Kiermasz charytatywny na rzecz powodzian

• W obliczu wieści o przechodzących w naszym kraju powodziach i ich skutkach postanowiliśmy wspomóc jak możemy i dołączyć naszą cegiełkę. W dniu 23.09 uczniowie klasy VI zorganizowali w naszej szkole kiermasz słodkości i przekąsek. Spróbować można było zarówno przepyszne, słodkie wypieki jak i własnoręcznie robione na miejscu hamburgery oraz tortille. Wszystkie stoiska cieszyły sie ogromnym zainteresowaniem. Wielkie podziękowania kierujemy zarówno naszym wspaniałym dzieciom, jak też rodzicom na których zawsze możemy liczyć.  Zebrane środki zostaną przekazane w formie zakupionych artykułów szkolnych i przekazane wybranej szkole na terenach objetych powodzią.

Katarzyna Michalczuk

• Spotkanie z policjantami w klasach 1-3

• W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem uczniów. W związku z tym 19 września uczniowie klas najmłodszych spotkali się z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.

Mieliśmy okazję porozmawiać z nimi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówiliśmy zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz samochodem. Zwróciliśmy szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Natomiast rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach.

Wszyscy w praktyczny sposób uczyli się bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach. Spotkanie z policjantami jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Wychowawcy klas 1-3

• Dzień Kropki w klasach 1-3

• W dniach 16-18 września w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia z okazji "DNIA KROPKI" w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywne Dni Nietypowe". Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Anna Fedorów, Katarzyna Sirocka, Marzena Lubowicka

• 17-200 Hajnówka
          ul. Działowa 1
        • Dyrektor szkoły przyjmuje Interesantów w:
          Wtorki godz. 14.00-15.30 i piątki godz. 8.00-9.30.
          Godzinę spotkania należy umówić telefonicznie przez sekretariat szkoły.