Klasa I: 10.45 -11.00
Klasa II: 11.00 - 11.15
Klasa III: 11.15 - 11.30
Klasa IV i VI: 11.30 - 11.45
Klasa VII i VIII: 12.30 - 12.45
Dziećmi na obiadach opiekują się nauczyciele prowadzący zajęcia lekcyjne w tym czasie.
Klasa I: 10.45 -11.00
Klasa II: 11.00 - 11.15
Klasa III: 11.15 - 11.30
Klasa IV i VI: 11.30 - 11.45
Klasa VII i VIII: 12.30 - 12.45
Dziećmi na obiadach opiekują się nauczyciele prowadzący zajęcia lekcyjne w tym czasie.
W pierwszy piątek września odbyła się długo wyczekiwana uroczystość wręczenia sztandaru i nadania Szkole Podstawowej nr 3 w Hajnówce imienia dr. Kazimierza Ptaszyńskiego. Na placu szkolnym stawili się wszyscy uczniowie i nauczyciele placówki, swoją obecnością zaszczycili nas także wyjątkowi goście, m.in.: przedstawiciele duchowieństwa, władz miasta, dyrektorzy lokalnych szkół i przedszkoli.
Zebranych powitali prowadzący, Halina Stepaniuk i Leszek Kabasa, wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Uroczysty moment przekazania sztandaru poprzedziło odczytanie przez Przewodniczącą Rady Miasta Hajnówka Uchwały Nr XXXVIII/268/18 Rady Miasta Hajnówka z dnia 27 marca 2018 r. w sprawie nadania imienia Szkole Podstawowej nr 3 w Hajnówce.
Sztandar poświecił Jego Ekscelencja Biskup Drohiczyński dr Piotr Sawczuk wraz z ks. prałatem Zbigniewem Niemyjskim, Jego Ekscelencja Biskup Hajnowski Paweł wraz z ks. mitratem Jerzym Ackiewiczem.
Reprezentanci Rady Rodziców wręczyli sztandar szkoły Dyrektor Karolinie Beacie Wachol-Worończuk, która podziękowała za cenny dar i zapewniła, że jest on symbolem systemu wartości, które są i będą fundamentem pracy wychowawczej naszej szkoły. Uczniowie przejmujący sztandar z jej rąk obiecali dbać o niego, sumiennie wypełniać swoje obowiązki i godnie reprezentować szkołę. Następnie odbyło się ślubowanie uczniów na sztandar szkoły.
Po ceremonii wręczenia głos zabrał Burmistrz Miasta Hajnówka Jerzy Sirak, który wraz z życzeniami i gratulacjami złożył na ręce Dyrektor pamiątkowy grawer. Wyraził nadzieję, że nasze wspólne dążenia do modernizacji budynków szkoły zakończą się w bliskiej przyszłości powodzeniem. Starszy wizytator Andrzej Korolczuk z Kuratorium Oświaty w Białymstoku winszował nauczycielom i uczniom posiadania patrona, który dzięki swojej życiowej postawie, zasłużył na szacunek całej lokalnej społeczności.
Kolejno głos zabrali przedstawiciele duchowieństwa, życzyli nauczycielom wytrwałości i satysfakcji w dalszej pracy pedagogiczno-wychowawczej, a uczniom radości z czerpania wiedzy i wielu sukcesów edukacyjnych.
Część artystyczną zainaugurowała uczennica klasy III piosenką, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”. Następnie na scenie wystąpiła grupa uczniów z klasy IV z piosenką „Kto, jeśli nie Ty”. Szkolna grupa wokalno-taneczna „Leśne nutki” zaprezentowała „Taniec kwiatów”. Nad występami uczniów czuwały Panie Maria Kruk i Ludmiła Jakimiuk.
Wzruszającą chwilą dla wszystkich obecnych na uroczystości było przedstawienie w wykonaniu uczniów klas VII i VIII pt. „Baśń o Białym Ptaku” autorstwa Pani Joanny Androsiuk. Symbolika inscenizacji przybliżyła zebranym wydarzenia, których bohaterami byli członkowie rodziny Ptaszyńskich w czasie II wojny światowej. Część artystyczną zakończyła absolwentka szkoły utworem Anny German „Człowieczy los”.
Na zakończenie zebrani goście zostali zaproszeni do obejrzenia gazetki poświęconej dr. Kazimierzowi Ptaszyńskiemu oraz na poczęstunek.
Nasza uroczystość odbyła się dzięki wsparciu hojnych sponsorów:
- Okręgowa Izba Lekarska w Białymstoku,
- Zakład Andrewpol,
- Firma Bojar,
- Firma Runo Leśne,
- Pani Ewa Jałoza z Agencji Ubezpieczeniowej,
- Bank Spółdzielczy w Hajnówce,
- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Hajnówce,
- Spółdzielnia Mieszkaniowa w Hajnówce,
- Ksiądz doktor Paweł Filinowicz,
- Filia Ośrodka Usług Pedagogicznych i Socjalnych – Dom Nauczyciela w Hajnówce,
- Mirosław Filipiuk – Kwiaciarnia „Agatka”,
- Zbigniew Dzwonkowski – Zakład Fotograficzny „Foto-Studio”,
- Firma Sobex,
- Pan Krzysztof Bednarz,
- Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Hajnówce.
Dziękujemy przybyłym gościom za ciepłe słowa, życzenia i gratulacje, które uwiecznione zostały w księdze pamiątkowej. Rodzicom za pomoc w przygotowanie uroczystości. Uczniom za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie części artystycznej. To wyczekiwane przez wszystkich wydarzenie na pewno wpisze się w karty historii Hajnówki. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię dr. Kazimierza Ptaszyńskiego, jego patronat będzie nas inspirował w dalszej pracy.
Barbara Frankowska
Fot. Zbigniew Dzwonkowski
Dnia 03 września 2020r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami hajnowskiej Policji. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas I-III. Funkcjonariuszki Policji przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przestrzegały również najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Dzieci uczyły się zasad ruchu drogowego odgrywająć rolę pieszych . Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się również dobra znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali kolorowanki- "Bezpieczeństwo na drodze".
Tamara Kuźma
Dnia 1 września 2020 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała Dyrektor Szkoły – p. Karolina Beata Wachol-Worończuk. W krótkim przemówieniu serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców i grono pedagogiczne. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do dzieci rozpoczynających szkolną edukację, które po raz pierwszy przekroczyły progi naszej placówki. Podkreśliła, jak wielką radość odczuwa, mogąc spotkać się bezpośrednio z uczniami. Wyraziła nadzieję, że nadchodzący rok szkolny spędzimy na wspólnej nauce bez konieczności zdalnego nauczania. Zaznaczyła, jak ważne jest, aby wszyscy uczniowie i opiekunowie przestrzegali reżimu sanitarnego. Po tym wystąpieniu słowa do zgromadzonych skierowali zaproszeni goście:
Wszyscy życzyli uczniom i ich bliskim zdrowia i spokoju w nowym roku szkolnym.
Barbara Frankowska
Fot. Tamata Kuźma
§ 1. Zasady ogólne
§ 2. Zasady bezpieczeństwa podczas zajęć
§ 3. Zasady korzystania z szatni
§ 4. Zajęcia świetlicowe
§ 5. Biblioteka szkolna
§ 6. Zasady realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych dla uczniów szkoły
§ 7. Wycieczki szkolne
1. W okresie trwania epidemii organizowanie wycieczek jest zawieszone do odwołania.
§ 8. Zasady współpracy z rodzicami
§ 9. Zasady korzystania z gabinetu pielęgniarki
§ 10. Żywienie w szkole
§ 12. Organizacja zajęć dydaktycznych i dyżurów podczas przerw
§ 13. Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u ucznia
§ 14. Postanowienia końcowe
Szanowni Rodzice, opłaty za obiady od roku szkolnego 2020/2021 mają być dokonywane tylko przez konto szkoły ( w związku z obostrzeniami związanymi ze stanem epidemiologicznym i minimalizacją osób które przebywają w szkole)
Konto szkoły na które prosimy dokonywać wpłat:
47 1020 1332 0000 1302 1198 3261 PKO BP Hajnówka
Jako tytuł należy wpisać: opłata za obiady, miesiąc, rok, imię i nazwisko dziecka, klasa.
Obiad będzie się składał tylko z drugiego dania.
Cena obiadu będzie wynosiła 3,50 zł.
Obiady będą wydawane od 7 września
Za wrzesień należy opłacić obiady do 3 września: 18 dni x 3,50 = 63zł
Za następne miesiące opłatę za obiady należy dokonywać od 25 – 30 każdego miesiąca poprzedzającego następny miesiąc( tak np: we wrześniu należy opłacić w dniach 25-30 wrzesień za miesiąc październik.)
Cena obiadu za dany miesiąc będzie podawana przez system e-dziennik Librus.
Obiady będą odliczane jeżeli będą zgłaszane do sekretariatu do godz. 9.00 w dniu poprzedzającym: nr telefonu (85) 683 2705
Rozliczenie za obiady za miesiąc marzec będą przekazywane uczniom w gotówce przez wychowawców .
Zasady przebywania w bibliotece
1. Uczniowie mogą korzystać z wypożyczalni zgodnie z ustalonymi godzinami i dniami pracy biblioteki szkolnej.
2. Uczeń przed wejściem do biblioteki powinien umyć lub zdezynfekować dłonie.
3. Korzystać z biblioteki mogą tylko osoby zdrowe, bez objawów przeziębienia.
4. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość min. 1,5 m od pozostałych użytkowników oraz personelu biblioteki.
5. Należy przestrzegać ograniczenia dotyczącego ilości osób, które mogą przebywać w bibliotece w jednym czasie, tj. do 5 osób (oprócz pracownika biblioteki).
Zasady udostępniania księgozbioru
1. Czytelnikom ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie oraz korzystanie z czytelni. Książki i inne materiały podaje bibliotekarz.
2. Z użytku wyłączone są komputery, drukarki i inne pomoce naukowe wspólnego użytku.
3. Nauczyciel bibliotekarz wyznacza miejsce składowania oddawanych książek. Przyjęte książki powinny zostać odłożone do specjalnie wydzielonego pudła. Należy je oznaczyć datą zwrotu i odizolowane egzemplarze wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny. Po tym okresie można je włączyć do użytkowania.
Zasady postępowania pracownika biblioteki
1. Pracownik biblioteki ma obowiązek możliwie często wietrzyć pomieszczenie biblioteczne.
2. Bibliotekarz odbierający zwroty książek i wydający zamówione egzemplarze powinien dezynfekować blat biurka, klamki i inne przestrzenie dotykane przez użytkowników.
2. Pracownik biblioteki powinien zadbać o bezpieczne, odizolowane miejsce kwarantanny dla książek i przechowywać je w tym miejscu 2 dni od dokonania zwrotu.
Godziny otwarcia biblioteki
Szanowni Państwo, w związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2020 r. § 22. pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 878) w Szkole Podstawowej nr 3 im. dr. K. Ptaszyńskiego w Hajnówce, mającna względzie bezpieczeństwo uczniów, Państwa i pracowników szkoły, oraz aby uniknąć rozprzestrzeniana się wirusa SARS-Co-2,w szkole przyjmowane będą wyłącznie osoby, które umówią sięna wizytę:
Od 01.09.2020 r. do szkoły i na jej teren wchodzą tylko uczniowie.
Z poważaniem,
Dyrektor Szkoły
Karolina Beata Wachol-Worończuk
Dotarliśmy do końca roku szkolnego. Pracowaliśmy wytrwale, Rodzice, jak i my nauczyciele, ale przede wszystkim nasi wspaniali Uczniowie i Wychowankowie. Zaangażowaniem i determinacją pokonaliśmy przeciwności i możemy powiedzieć, że ten rok szkolny kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników.
26 czerwca 2020 roku na placu szkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020.
Naszą szkolną uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście:
- Ks. Prałat Zbigniew Jan Niemyjski (dziekan hajnowski i Proboszcz Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego i Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Hajnówce,
- Ks.Mitrat JerzyAckiewicz (Proboszcz Parafii Św.Męczennika Dymitra Sołuńskiego w Hajnówce) , oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Andrzej Omelianiuk.
Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, następnie pani Dyrektor Karolina Beata Wachol-Worończuk powitała wszystkich zebranych i wygłosiła przemówienie, w którym dokonała podsumowania wydarzeń szkolnych i pracy dydaktyczno - wychowawczej w mijającym roku szkolnym.
Następnie Pani Dyrektor wręczyła świadectwa i nagrody książkowe uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu.
Rodzicom uczniów z klasy I i VIII wręczyła Listy Gratulacyjne i dyplomy za aktywny udział w życiu szkoły.
Odświętną atmosferę wprowadzili uczniowie najstarszej klasy (VIII), którzy na pożegnanie z naszą szkołą, przygotowali przemówienie i podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Natomiast klasa VII przygotowała swoim kolegom i koleżankom na pamiątkę drobne prezenty. Nauczyciele z wielkim żalem musieli się rozstać z uroczymi ósmoklasistami..
Pani dyrektor pożegnała klasę VIII, życząc im dobrego startu i wielu sukcesów w nowej szkole. Wszystkim uczniom życzyła słonecznych i udanych wakacji. Do życzeń pani dyrektor przyłączyli się także zaproszeni goście.
Wymagania sprzętowe - telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.
Aby uruchomić mLegitymację należy:
Wniosek m-legitymacja
Pliki do pobrania:
https://mc.bip.gov.pl/publiczna-aplikacja-mobilna/informacje-o-publicznej-aplikacji-mobilnej.html
https://mc.bip.gov.pl/publiczna-aplikacja-mobilna/informacje-o-publicznej-aplikacji-mobilnej.html
Szanowni Państwo, decyzją Senatu rok 2020 został ustanowiony Rokiem Jana Kowalewskiego. Udostępniamy przygotowanego z tej okazji przez Biuro Programu "Niepodległa" biogramu Bohatera, który przyczynił się do wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami w 1920 roku.
Zapraszamy również do lektury tekstu przygotowanego przez prof. Grzegorza Nowika, który opowiada, jak Polacy zorganizowali wojskowe komórki wywiadu i jak łamali szyfry, od „Rewolucji” do „Enigmy”. O historii polskiego radiowywiadu można przeczytać na stronie https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/kryptologia-w-ii-rp-od-rewolucji-do-enigmy/.
Kampanii towarzyszy spot promujący Rok Jana Kowalewskiego, który udostępnimy na Państwa życzenie.
Biuro Programu "Niepodległa"
Szanowni rodzice, przypominam Państwu, iż od 25 maja br. szkoła organizuje opiekę uczniom klas I-III oraz konsultacje uczniom klas VIII, a od 1 czerwca br. konsultację dla pozostałych klas.
Udział uczniów w w/w zajęciach na terenie szkoły odbywa się na wniosek i za zgodą pisemną rodziców. Uczeń nie może być przyjęty na zajęcia, jeśli nie przedstawi pisemnej zgody rodzica/ prawnego opiekuna oraz podpisanego oświadczenia.
W/w dokumenty wysłałam Państwu w formie załącznika za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus , jak również są one dostępne na stronie szkoły.
Wszystkie zajęcia muszą być zorganizowane zgodnie z wytycznymi MEN, GIS i MZ oraz opracowanymi procedurami obowiązującymi w szkole, które zostały Państwu już wysłane.
W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszam do kontaktu za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus lub telefonicznego (85 683 27 05).
Z poważaniem, Dyrektor Szkoły Karolina Beata Wachol-Worończuk.
Procedury obowiązujące w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hajnówce na czas trwania pandemii COVID-19 (opracowano na podstawie wytycznych GIS i Biblioteki Narodowej)
W związku z trwającą pandemią COVID-19 funkcjonowanie biblioteki szkolnej ulega zmianie i ograniczeniu. Wprowadzone zostają nowe zasady, do których przestrzegania zobowiązane są wszystkie osoby korzystające z biblioteki.
Postanowienia ogólne:
Organizacja pracy biblioteki szkolnej:
Zwrot lektur i innych książek do biblioteki będzie się odbywać: od 25.05 – kl. I-III, kl. VIII od 01.06 – pozostałe klasy.
Zwrot podręczników przewidziano w dniach:
Alicja Moroz
Nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hajnówce w dniu 30 kwietnia 2020 roku przekazali 120 samodzielnie wykonanych maseczek wielokrotnego użytku dla Domu Miłosierdzia Samarytanin w Hajnówce oraz dla Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Hajnówce. Uśmiech odbierających był najlepszym podziękowaniem!
Dyrektor Szkoły Karolina Beata Wachol-Worończuk
W ubiegłym tygodniu w klasie II rozmawialiśmy na temat zdrowia i higieny. W piątek 28 lutego zaprosiliśmy do szkoły panią Agnieszkę ,która jest lekarzem, a uczniowie tego dnia przynieśli swoje chore misie. Pani Agnieszka postanowiła przybliżyć dzieciom tajniki swojego zawodu. Na początku zajęć pani doktor rozmawiała z dziećmi jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach życiowych, pokazała jak udzielać pierwszej pomocy potrzebującym. Dzieci uczyły się zakładać wenflony, podawać leki oraz kroplówki przez wkłucie. W rolę pacjentów wcieliły się bardzo cierpliwe chore misie przytulanki. Wszyscy podeszli do zadania z wielkim entuzjazmem. Okazało się, że zastrzyki nie muszą być aż takie straszne.
Bardzo dziękujemy za odwiedziny w naszej szkole i przekazanie dzieciom ciekawych informacji na temat pracy lekarza.
Tamara Kuźma
21 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to uczcili też uczniowie z klasy II . Odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Hajnówce gdzie panie bibliotekarki pokazały prezentację na ten temat. Rozmawiały z uczniami o naszym – trudnym w wymowie i pisowni języku ojczystym. Uczniowie mieli okazję, by sprawdzić swoje zdolności lingwistyczne. Służyły temu m.in. ćwiczenia polegające na wypowiedzeniu tzw. łamańców językowych, typu: "Stół z powyłamywanymi nogami", "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie" czy też "Chrząszczyżewoszyce". Następnie uczniowie podziwiali wystawę plastyczną znanych hajnowskich malarzy. Były to bardzo ciekawe zajęcia.
Tamara Kuźma
Choinka Noworoczna w Szkole Podstawowej nr 3 jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci. Toteż 11 stycznia 2020 roku o godzinie 09.00 rozpoczął się wielki bal. Po oficjalnym otwarciu pani Dyrektor przywitała uczniów, rodziców i życzyła wszystkim wesołej zabawy.
Korytarz szkolny przystrojony w karnawałową dekorację, na czas zabawy zamienił się w salę pełną bajkowych postaci. Gorące rytmy porwały do tańca piratów, wróżki, królewny, rycerzy, czarownice i inne bajkowe postaci. Wielką atrakcją okazały się konkursy i zabawy przygotowane przez prowadzących choinkę szkolną. Uczestnicy mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem.W trakcie trwania zabawy uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na stołach znalazły się przepyszne ciasta, desery, słodycze ,a także pizza. Wielką atrakcją tego wieczoru było przybycie Mikołaja z pełnym workiem prezentów. Dzieci bawiły się wspaniale.
Ta wspaniała impreza zakończyła się po godzinie 15.00. Szkoda, że na następną musimy czekać cały rok.
Tamara Kuźma
Dnia 10 stycznia 2020r. klasa III pod opieką wychowawczyni odwiedziła Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce. Uczniowie złożyli życzenia noworoczne oraz zaśpiewali kilka kolęd przy pięknej choince i wypełnionej sali. Do wspólnego kolędowania spontanicznie dołączyli się uczestnicy warsztatów, którzy zaprezentowali inne kolędy. Śpiewy przebiegały w bardzo radosnym i świątecznym nastroju. W podziękowaniu uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Następnie sympatyczna pani kierownik oprowadziła dzieci po pracowniach: komputerowej, plastycznej, muzycznej, technicznej, ikonograficznej i siłowni, w których nasi starsi koledzy doskonalą różne umiejętności.
Kolejnym miejscem naszego kolędowania był Dom Opieki ,,Samarytanin”, w którym świątecznych życzeń i śpiewów wysłuchali starsi pensjonariusze. Wszyscy serdecznie dziękowali za szczery dziecięcy śpiew i chwile radości.
Wizyta w tych ośrodkach wywarła na dzieciach wzruszające i niezapomniane wrażenia.
Tekst i zdjęcia: Ludmiła Jakimiuk
Pierniczki, pierniczki, słodkie pierniczki- tak uczniowie klasy I rozpoczęli pracę. Najpierw zawzięcie wałkowali, wykrawali różne wzory i cierpliwie czekali na ich upieczenie. Nad całym procesem czuwały nie tylko nauczycielki, ale również cudowne Babcie. Po upieczeniu trzeba udekorować. Uczniowie przynieśli mnóstwo lukru i posypek o różnym smaku i odcieniu. Zaraz tuż po utwardzeniu można było spożywać takie pyszności. Oczywiście nasi mali kucharze poczęstowali p. Dyrektor Szkoły.
Życzymy Smacznego!
Opracowały: L. Smyk, S.Filinowicz
Spotkanie opłatkowe 104 WŚDH Buki Czeremcha-Hajnówka.
Powered by aSc EduPage