• Warsztaty przyrodnicze

• W dniu 12.12.2022 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w ciekawych warsztatach przyrodniczych, prowadzonych przez panią Ewę Moroz- Keczyńską. Celem warsztatów było ukazanie Simony Kossak jako superbohaterki, którą warto naśladować. Cechy warte do brania sobie na wzór, to: otwartość, ciekawość świata, uważność, cierpliwość, szacunek do przyrody. Oprócz teorii dzieci brały aktywny udział w warsztatach wykorzystując metodę improwizacji. Taka forma zajęć miała uczniów otworzyć i dać wiarę we własne możliwości.

Wychowawczynie kl.I-III

• Andrzejkowe wróżby w klasie III

• Andrzejki to magiczny dzień wróżb. Aby się o tym przekonać, uczniowie z kl. III, w wigilię św. Andrzeja, postanowili „poznać swoją przyszłość” – tę bliską i tę daleką… „kim będą w przyszłości”.  Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Anna Olszewska, Anna Fedorów

• Mikołajki w klasie 4 2022/2023

• 6 grudnia klasa 4 wybrała się na świętować mikołajki do Restauracji Niezapominajka. Uczniowie ozdabiali pierniczki i wręczyli sobie upominki. Następnie wybrali się do muzeum na film "Opowieść wigilijna".

• Z wizytą u Świętego Mikołaja.

• W dniu 1 grudnia uczniowie klas I-III udali się na spotkanie ze Świętym Mikołajem w Pomigaczach. Najmłodsi przywitani zostali ciepłą herbatą i piernikami. Następnie bawili się z pomocnikami Mikołaja, napisali listy i zanieśli je na świąteczną pocztę. Dzieciom udało się również zwiedzić domek, w którym mieszka Mikołaj. Na zakończenie wycieczki wszyscy zjedli pyszny i rozgrzewający obiad.

Przygotowały: Wychowawczynie klas I-III

• Andrzejki w klasie II

• 30 listopada odbyły się andrzejki w klasie II. Uczennice z klasy VIII wraz z wychowawcą klasy, przygotowały wiele wróżb i atrakcji dzieciom. Były tańce, zawody, konkursy oraz najważniejsze tego dnia -wróżby. Rodzice uczniów przygotowali słodki poczęstunek swoim pociechom. Wszyscy bawili się świetnie.

Zdjęcia- Tamara Kuźma

Tekst - Tamara Kuźma

• Andrzejki w klasie I

• W środę 30 listopada uczniowie klasy I obchodzili Andrzejki. Podczas wspólnej zabawy dzieci między innymi zgadywały imiona przyszłych przyjaciół, lały wosk oraz poznawały zawody, które być może będą w przyszłości wykonywać.

Przygotowały: Sylwia Filinowicz, Agnieszka Siemion

• Ważny dzień w szkole - pasowanie na ucznia

• 23 listopada był dniem długo oczekiwanym przez uczniów klasy pierwszej. Przygotowali oni występ artystyczny na który zaprosili:

• Karolinę Wachol-Worończuk - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3,
            • Joannę Ruszuk - Dyrektor Przedszkolan nr 1,
            • Iwonę Raszkiewicz - Dyrektor Przedszkola nr 2.  im. Kubusia Puchatka,
            • Dorotę Durzyńską - Dyrektor Przedszkolan nr 3 im. Żubra Pompika,
            • Małgorzatę Katarzynę Saadoon - Dyrektor Przedszkola nr 5,
            • społeczność szkolną,
            • rodziców.

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3. Gratulujemy i witamy w gronie uczniów naszej szkoły.
            Przygotowały: Sylwia Filinowicz, Agnieszka Siemion