• Wakacje od kuchni

• Zachęcamy uczniów do udziału w projekcie dofinansowanym z Budżetu Miasta Hajnówka: "Wakacje od kuchni"

Celem zadania jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywnych form spędzania wolnego czasu podczas wakacji poprzez zorganizowanie zajęć rozwijających zainteresowania, uzdolnienia lub kompetencje społeczne dzieci i młodzieży: warsztaty kulinarne kuchni roślinnej bez obróbki termicznej.

"Wakacje od kuchni" - przeprowadzenie dla 24 osób dwóch warsztatów kulinarnych z uwzględnieniem współczesnych trendów prozdrowotnych na bazie roślin, orzechów i nasion. Warsztaty odbędą się na bazie kuchni raw food - przygotowanie posiłków bez obróbki termicznej, dzięki której pożywienie zachowuje wszystkie składniki odżywcze, minerały i enzymy. Warsztaty dotyczyć będą kuchni intuicyjnej - praktyczna nauka "jak z niczego zrobić coś" oraz jak zastąpić roślinami dania tradycyjne, np. makaron z cukinii, pasta pomidorowa z kokosa, łazanki, pasta z groszku zielonego, surowy "sernik" z nerkowców i wiele innych. Na zakończenie każdych warsztatów odbędzie się integracyjna uczta.

Treść zaproszenia oraz szczegóły dołączam w załączniku: Zaproszenie - wakacje 2022 Hajnowka

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• 24 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 im. dr. Kazimierza Ptaszyńskiego miało miejsce zakończenie roku szkolnego. Pani Dyrektor Karolina Wachol-Worończuk ze wzruszeniem pożegnała uczniów klasy ósmej i podsumowała miniony rok. Wręczono świadectwa i książki wszystkim uczniom ostatniej klasy. Zostali oni ślubowani na absolwentów szkoły. Obiecywali wiernie strzec honoru szkoły oraz dalszą pracą i nauką rozsławiać jej imię. Następnie odbyło się przekazania sztandaru uczniom klasy VII. Przedstawiciele absolwentów dziękowali nauczycielom, rodzicom, młodszym kolegom. Wręczono nagrody uczniom biorącym udział w licznych konkursach i zawodach sportowych. Listy gratulacyjne otrzymali rodzice uczniów wyróżniających się bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem. Na koniec uroczystości uczniowie klasy VIII pożegnali społeczność szkolną prezentując przedstawienie "I śmiech niekiedy może być nauką".