• Dbanie o środowisko

• W związku z obchodzonym 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi klasy II i III postanowiły posprzątać okolice naszej szkoły. To działanie miało na celu promowanie postaw proekologicznych, dbanie o nasze otoczenie i zwrócenie uwagi na prawidłowe zachowania, aby śmieci zawsze wędrowały do śmietnika.

Agnieszka Siemion, Sylwia Filinowicz, Anna Olszewska

• Mistrz kodowania

• Nowe zajęcia w naszej szkole z programowania pt. "Mistrz kodowania" cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Odbywają się co 2 tygodnie, w piątki. Uczniowie klasy I chętnie biorą w nich udział i zawsze aktywnie uczestniczą w zajęciach.

• Pasowanie uczniów klas pierwszych

• W dniu 05.04.2022r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Dzieci obejrzały piękne przedstawienie przygotowane przez klasę III. Nie zabrakło w nim wierszy i piosenek, mówiących o książkach i czytaniu. Pierwszaki, zanim złożyły uroczyste ślubowanie, musiały odpowiedzieć na zadane im pytania. Najlepsze odpowiedzi zostały nagrodzone słodyczami. Następnie uczniowie I klasy zostali przez p. Dyrektor pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy, zakładki do książek oraz książeczki do czytania. Uczennice z aktywu bibliotecznego poczęstowały wszystkie dzieci cukierkami.

Tekst i fot. Alicja Moroz

• Klasy I-III w niebieskim świecie

• Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Symbolem solidarności z nimi jest kolor niebieski. Dlatego też tego dnia klasy I-III przyszły do szkoły ubrane na niebiesko. Wspólne spotkanie miało na celu zintegrowanie się z tymi osobami, następnie uczniowie obejrzeli film informujący ich jak "autyści" postrzegają świat.

Agnieszka Siemion, Sylwia Filinowicz, Anna Olszewska, Tamara Kuźma.

• Światowy Dzień Zdrowia w kl. II i III

• 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Uczniowie z klas II i III już wiedzą, że do prawidłowego rozwoju konieczny jest ruch i zdrowe odżywianie. Klasa II wykonała szaszłyki owocowo - warzywne, a klasa III zdrowe kanapki. Natomiast wspólnie uczniowie spotkali się, aby pokonać ścieżkę zdrowia.

Agnieszka Siemion, Sylwia Filinowicz, Anna Olszewska

• 8 klasa na Dniach Otwartych w II LO z DNJB w Hajnówce

• 7 kwietnia klasa 8 wzięła udział w Dniach Otwartych w II LO z DNJB w Hajnówce. Przestawiono nam ofertę szkoły, profile nauczania, koła zainteresowań. Następnie oprowadzono nas po budynku. Obejrzeliśmy występ zespołu "Zniczka". Następnie uczestniczyliśmy w nauce tańce ludowego z zespołem tanecznym. Zwiedziliśmy zaplecze sportowe: siłownię, przejście na basen, salę gimnastyczną. Oprowadzono nas po salach przedmiotowych. Uczestniczyliśmy w pokazach doświadczeń chemicznych i fizycznych. To wszystko dzięki życzliwym uczniom, którzy szczerze zachęcali  do wybrania ich szkoły.

• Klasa II z wizytą w KPP w Hajnówce

• W dniu 4 kwietnia klasa II wybrała się z wizytą do KPP w Hajnówce. Zajęcia edukacyjne odbyły się w nowej sali profilaktycznej, otwartej pod nazwą "Dziecięca Komenda Policji w Hajnówce". Uczniowie dowiedzieli się jakie występują cyberzagrożenia, w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo w sieci.

Anna Olszewska

• 8 klasa na Dniach Otwartych Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce

• 1 kwietnia klasa 8 miała brała udziału w dniach otwartych w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce. Na początku zastępca dyrektora, P. Anna Lasota przedstawiła nam ofertę edukacyjną. W czasie uroczystości mogliśmy obejrzeć przygotowane przez uczniów spektakl.  W zabawny sposób przybliżyli nam specyfikę nauki w ich szkole. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po budynkach edukacyjnych i warsztatowych. Pokazano mam najważniejsze pomieszczenia, obsługę urządzeń mechanicznych i poczęstowano wypiekami. We wrześniu część osób na pewno rozpocznie naukę w szkołach zawodowych lub technikach.

• Zakończenie zbiórki słodyczy "Kinder"

• Ostatniego dnia marca przekazaliśmy słodycze dla Fundacji "Dzielni i Waleczni", która organizuje zbiórkę słodyczy firmy "Kinder" dla pacjentów Oddziału Onkologii i Hematologii w Białymstoku, dzieci z Domu Dziecka w Krasnem i Środowiskowego Domu Samopomocy w Bielsku Podlaskim. Nasi uczniowie bardzo chętnie włączyli się w tą zbiórkę, za co dostaliśmy wielkie podziękowania.

• Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2021 - Konkursy biblioteczne

• W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych przeprowadzone zostały dwa konkursy. Pierwszy - na ilustrację do ulubionej baśni i legendy oraz drugi - na wypowiedź zachęcającą do czytania. Wyróżniono prace Iny Suszcz, Ignacego Lundy i Gabrysi Gołowaczyk-Bura. Na wyróżnienie w konkursie „Kto czyta nie błądzi” zasługuje wiersz Marceliny Tulińskiej „Biblioteka jak apteka”. Serdecznie gratulujemy! Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursów z udziałem p. Dyrektor wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Prace można było zobaczyć na bibliotecznej gazetce w holu szkoły.

Alicja Moroz

• Konkursy w bibliotece

Tekst i fot. Alicja Moroz

• Dzień Postaci z Bajek 2021

• 5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajek, zarówno tych czytanych, jak i oglądanych. Tego dnia wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w zabawie. W zabawie pomogły uczennice z aktywu bibliotecznego. Dziewczynki przebrane za księżniczkę Elzę i sympatyczną czarownicę odwiedziły wszystkie klasy. Baśniowe bohaterki zadawały dzieciom kalambury, zagadki, rebusy i inne pytania dotyczące bajkowych postaci. Dzieci, uczniowie, a także nauczyciele mieli okazję wykazać się znajomością znanych bajek, baśni i legend. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane cukierkami.

Alla Gryc