• Zwrot wypożyczonych lektur i innych książek.

Zbliża się koniec roku szkolnego, w związku z tym biblioteka prosi wszystkich uczniów o zwrot wypożyczonych lektur i innych książek do dnia 11 czerwca b.r.  Przyniesione do zwrotu książki (oprócz podręczników) uczniowie odkładają do oznaczonego pudełka w przedsionku wejścia do szkoły. Książki można przynieść także bezpośrednio do biblioteki szkolnej, zachowując przy tym wszystkie procedury i środki ostrożności.
          Natomiast zwracane komplety podręczników  przyjmują wychowawcy w podanych niżej dniach w swoich salach lekcyjnych i sprawdzają ilość oddanych egzemplarzy ze wszystkich  przedmiotów. Po zebraniu wszystkich podręczników, kilku chętnych uczniów z danej klasy przenosi je (ułożone przedmiotami) do biblioteki szkolnej.
          Ważne:
          • zwrot podręczników  w kompletach,
          • usunięcie foliowych okładek (tylko z podręczników),
          • odnotowanie zniszczonych lub zagubionych egzemplarzy.

Zwrot lektur i innych książek do biblioteki:

• do 02.06 –  kl. VIII
          • do 11.06 – pozostałe klasy

Zwrot podręczników:

• 07.06 – kl. VIII
          • 08.06 – kl. VII
          • 09.06 – kl. IV, VI
          • 11.06 – kl. I-III

Quiz książkowy

Aby przybliżyć ogólną wiedzę o książce i bibliotece, proponujemy rozwiązanie quizu. Test składa się z 25 pytań, w których spośród trzech możliwości należy zaznaczyć jedną prawidłową. Test możemy wypełnić na kartce nanosząc same odpowiedzi do poszczególnych pytań lub pobrać na swój komputer i po rozwiązaniu przesłać go na adres: bibliotekasp3haj@gmail.com
          Pamiętamy, że kartki z odpowiedziami muszą być podpisane: imię i nazwisko ucznia, klasa. Quiz można wypełniać do końca kwietnia bieżącego roku. Wszyscy uczestnicy otrzymają dodatnie punkty, a prace z najlepszymi wynikami zostaną nagrodzone. Życzymy miłej zabawy!
          Quiz książkowy

Recenzja książki
          Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich miłośników czytania i nie tylko, do podzielenia się swoją opinią na temat przeczytanej książki. Wystarczy napisać krótką recenzję i przesłać ja na adres: bibliotekasp3haj@gmail.com Pamiętajmy, że opisać możemy książki nie tylko te dobre, które nam się podobały, ale też przeciętne, których raczej nie polecamy. Wszystkie recenzje zostaną nagrodzone dodatnimi punktami i ocenami, a te najlepsze zostaną opublikowane na stronie szkoły. Zapraszamy!
          Konkurs "Naprawdę warto czytać"