• Regulamin

• Regulamin biblioteka - wypożyczalnia

Regulamin biblioteka - czytelnia

Regumin biblioteki - korzystanie z komputerów

Regulamin biblioteki szkolnej na czas epidemii covid-19

Zasady przebywania w bibliotece:

1. Uczniowie mogą korzystać z wypożyczalni zgodnie z ustalonymi godzinami i dniami pracy biblioteki szkolnej.
          2. Uczeń przed wejściem do biblioteki powinien umyć lub zdezynfekować dłonie.
          3. Korzystać z biblioteki mogą tylko osoby zdrowe, bez objawów przeziębienia.
          4. W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość min. 1,5 m od pozostałych użytkowników oraz personelu biblioteki.
          5. Należy przestrzegać ograniczenia dotyczącego ilości osób, które mogą przebywać w bibliotece w jednym czasie, tj. do 5 osób (oprócz pracownika biblioteki).

Zasady udostępniania księgozbioru

1. Czytelnikom ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie oraz korzystanie z czytelni. Książki i inne materiały podaje bibliotekarz.
          2. Z użytku wyłączone są komputery, drukarki i inne pomoce naukowe wspólnego użytku.
          3. Nauczyciel bibliotekarz wyznacza miejsce składowania oddawanych książek. Przyjęte książki powinny zostać odłożone do specjalnie wydzielonego pudła. Należy je oznaczyć datą zwrotu i odizolowane egzemplarze wyłączyć z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny. Po tym okresie można je włączyć do użytkowania.

Zasady postępowania pracownika biblioteki

1. Pracownik biblioteki ma obowiązek możliwie często wietrzyć pomieszczenie biblioteczne.
          2. Bibliotekarz odbierający zwroty książek i wydający zamówione egzemplarze powinien dezynfekować blat biurka, klamki i inne przestrzenie dotykane przez użytkowników.
          3. Pracownik biblioteki powinien zadbać o bezpieczne, odizolowane miejsce kwarantanny dla książek i przechowywać je w tym miejscu 2 dni od dokonania zwrotu.