• Biblioteka

• Biblioteka w szkole jest nowoczesnym warsztatem pracy i ośrodkiem informacji służącym uczniom, nauczycielom i rodzicom. To tutaj uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli i samodzielnie, uczą się zdobywać wiedzę.

W swoich zbiorach biblioteka posiada literaturę piękną, w tym lektury dla kl. 1-8. Gromadzi także wydania naukowe z różnych dziedzin wiedzy, pedagogiczne oraz płyty CD, DVD, książkę mówioną.

W czytelni można skorzystać z encyklopedii, słowników, atlasów i albumów oraz czasopism. Kupowane są czasopisma dla dzieci i młodzieży:

• Kumpel

• Świerszczyk

• Victor Junior

• Victor

• Niwa

oraz dla nauczycieli:

• Biblioteka w Szkole

• Głos Nauczycielski

• Język Polski w Szkole Podstawowej

• Świetlica w Szkole

• Wszystko dla Szkoły

Księgozbiór biblioteki jest uzupełniany w miarę możliwości finansowych oraz dzięki darom od czytelników.

Jednym z głównych zadań biblioteki jest rozwijanie zainteresowań książką oraz zachęcanie do czytania dzieci i młodzieży. Aby sprostać temu zadaniu biblioteka organizuje i uczestniczy w różnych przedsięwzięciach, mających na celu upowszechnianie książki i czytania. Są to konkursy, zajęcia, wystawy, kiermasze książek. Organizowane są uroczystości związane z pasowaniem na czytelnika, świętem bibliotek szkolnych i inne akcje.

• Czytelnia
          • Zbiory