• Kącik pedagoga

• Zadania pedagoga szkolnego:

1. Rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów oraz analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych.

2. Określanie form i sposobów udzielania uczniom, pomocy psychologiczno-pedagogicznej, odpowiednio do rozpoznanych potrzeb.

3. Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

4. Wspieranie nauczycieli, wychowawców, grup wychowawczych i innych specjalistów w udzielaniu pomocy psychologiczno‐pedagogicznej.

5. Wspieranie działań wychowawczych i opiekuńczych nauczycieli, wynikających z programu wychowawczego szkoły i programu profilaktyki.

6. Działanie na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

7. Udzielanie uczniom porad i konsultacji.

8. Inicjowanie i prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowyc

Zadania, o których mowa realizowane są we współpracy z:

Rodzicami

Nauczycielami i innymi pracownikami szkoły

Nauczycielami i pracownikami innych szkół

Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną

Poradniami Specjalistycznymi

Innymi podmiotami działającymi na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży.

Uczniowie mogą się zgłaszać do pedagoga, gdy:

Nie radzą sobie z naukę

Gdy ktoś naruszy ich prawa;

Ktoś stosuje wobec nich przemoc;

Potrzebują pomocy i rady;

Chcą po prostu z kimś porozmawiać.