• Drużyna harcerska

• Z dniem 21.01.2024 działalność drużyny została zawieszona.

Jesteśmy 3WŚDH im. dr. Kazimierza Ptaszyńskiego w Hajnówce, działamy w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kazimierza Ptaszyńskiego w Hajnówce. Skupiamy młodzież z różnych środowisk w różnym wieku, dlatego nazywamy się Wielopoziomową, Środowiskową Drużyną Harcerską.

Ideą pracy drużyny jest wszechstronny rozwój młodego człowieka. Harcerstwo to służba, braterstwo i praca nad sobą. Harcerstwo jest sposobem na życie pełne przygód i dobrowolnie przyjętych obowiązków, zgodnie z ideałami zawartymi w prawie harcerskim i przyrzeczeniu. Ideały te wywodzą się z uniwersalnych wartości chrześcijańskich. Określają harcerską postawę, tj. radość
          i pogoda ducha, niesienie pomocy innym, prawdomówność, braterstwo, patriotyzm, samorządność, tolerancja i sprawiedliwość.

W pracy w drużynie bazuje się na harcach, zabawach, przygodach, kształtujących w młodym człowieku cechy, które później w życiu dorosłym, pozwolą zostać dobrym człowiekiem i obywatelem.

Przygodę z harcerstwem można rozpocząć w każdej chwili, wystarczy przyjść na zbiórkę

i wyrazić chęć przystapienia do harcerstwa. Zbiórki odbywają się w co drugi wtorek o godz. 15.30 w SP3 w Hajnówce.

Harmonogram zbiórek w roku szkolnym 2023/2024:

• Październik: 10, 24.
          • Listopad: 7, 21