• Programowanie w klasie I

Kodowanie to taka forma nauki poprzez zabawę, która doskonale przygotowuje dzieci do stawiania pierwszych kroków w programowaniu. Uczniowie klasy I mieli okazję zapoznać się z robotami jakie mamy w szkole i klockami Lego Spike Prime. Dzieci zgodnie z instrukcją wytyczyły trasy dla robotów. Nauka programowania pozwala rozwijać umiejętności cyfrowe, kreatywność, a także logiczne myślenie. Zajęcia dobrze wpływają na ćwiczenie wyobraźni, samodzielne radzenie sobie z problemami oraz umiejętności pracy w grupie.

• Kwiecień miesiącem autyzmu

Czym jest autyzm?

Jest zaburzeniem ogólnorozwojowym, którego przyczyny nie są do końca poznane. Czynniki wpływające na jego rozwój mogą być genetyczne lub środowiskowe. Określenie „spektrum autyzmu” oznacza, że każda osoba jest inna, niezwykła. Problemy jakie pojawiają się u takich osób dotyczą nawiązywania relacji czy stosowania się do reguł społecznych. Wyrażanie własnych emocji lub rozpoznawanie emocji innych ludzi również stanowi problem.

• Wizyta w stolarni

19 marca obchodzimy Dzień Stolarza. Uczniowie z klasy II zawitali do pobliskiego zakładu stolarskiego, który prowadzi nasz klasowy tato. Zajęcia w stolarni bardzo przypadły do gustu wszystkim dzieciom. Wiadomości przekazane przez pana Kamila ciekawiły i interesowały zarówno chłopców jak i dziewczynki. Na koniec spotkania czekały nas miłe niespodzianki.

• Wesołych Świat!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

składamy najserdeczniejsze życzenia:

dużo zdrowia, radości, smacznego jajka,

mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca

oraz samych sukcesów i wszelkiej pomyślności

w życiu zawodowym i prywatnym.

Życzy

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

• Spotkanie z pedagogiem szkolnym

W klasie II pani Ula - pedagog szkolny, przeprowadziła zajęcia nt. relacji. Celem spotkania było kształtowanie postaw moralnych, uświadomienie uczniom, że istnieją wartości, którymi ludzie kierują się w życiu. Uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie - "Czy relacje są istotne w naszym życiu?" ,a także "W jaki sposób budować relacje rodzinne, rówieśnicze i nauczyciel - uczeń?". Aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, prowadzili ciekawe dyskusje. W podsumowaniu zajęć wszyscy stwierdzili, że bardzo ważny w relacjach jest wzajemny szacunek.

• Wieści Judzanki